Proběhla vernisáž fotografické výstavy "Ženy světa".

Ženy tvoří polovinu populace, přesto se na ně občas zapomíná. Matky, babičky i dcery jsou hnací sílou rozvoje a v boji s chudobou hrají klíčovou roli. Praxe ukazuje, že věta "vzdělej ženu, vzděláš národ", není jen pouhé klišé.

Prostřednictvím fotografií od Jana Šibíka, Markety Kutilové, Davida Těšínského, Stanislava Krupaře, Lenky Klicperové, Terezy Hronové, Ivy Zimové, Marek Sybal Photography a Jana Ašenbrennerová Photography poznáte ženskou sílu v Indii, Barmě, Jižním Súdánu, Zambii, Rwandě, Burkině Faso, Somálsku, Ekvádoru, Afghánistánu, Kambodži, Keni i Nepálu.

Výstavu připravila Rozvojovka (informační sekce Člověk v tísni). Projekt byl podpořen z prostředků Česká rozvojová agentura - CzechAid a Ministerstvo zahraničních věcí České republiky v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

 

Červencová výstava fotografií Jiřího Smlsala se "rozpustila" 20.7.  kdy se konala další přátelská aukce. Rodina, přátelé a kamarádi Jirky se sešli - přes čas dovolených a neobyčejné parno - v rekordním počtu: židle nestačily a vydýchaný vzduch připomínající prostředí tropického skleníku nás všechny poháněl k tomu, aby se k vyvolávacím cenám přihazovalo co nejrychleji.

Aukce, skvěle řízená vtipnou a pohotovou Markétou Burešovou, nakonec

vynesla i rekordní částku: za 26 fotografií a několik dalších, které se

daly po akci koupit, jsme získali 55 500 Kč. Poputují na účet projektu

redaktora Respektu Petra Třešňáka, tedy na pomoc rodičům s dětmi s těžkou

poruchou autistického spektra. Pokud byste chtěli přispět i vy, fotografie je možné koupit za 1500 Kč. Stačí se podívat na tento odkaz

https://ulozto.cz/!e9C2Dcj7N/smlsal-orezane-rar

napsat číslo fotografie a kontaktovat předsedkyni spolku na adrese

vlasta.urbanova4@gmail.com

 

Text od autora výstavy, kterému děkujeme a vždy rádi pomůžeme:

Aukce fotografií Leony Kalvodové v Literární kavárně v Týnské ulici v Praze se vydařila. 25. února večer se v salonku kavárny sešlo na pět desítek lidí, kteří vydražili všech 29 fotografií za 40 100 Kč. Výtěžek aukce pomůže překonat náročné období mladé ženě z Prahy. Velké poděkování patří nejen autorce a jejím přátelům, kteří akci podpořili, ale i vedení a personálu kavárny za jejich laskavý, pozorný a vstřícný přístup.

 

 

Ŕíjnová aukce fotografií Jakuba Tománka byla velmi úspěšná. Autor celou částku získanou dražbou a následným prodejem fotografií přes webové stránky spolku Anaon  (celkem se částka přiblížila 60 tisícům korun) věnoval na podporu péče o Alici Werzerovou z Jindřichovic pod Smrkem, která je po úrazu na invalidním vozíku.

Ukazuje se, že "přátelské aukce", kdy autor děl pozve své přátele a umožní jim tam velmi transparentní cestou podpořit konkrétního člověka, jsou dobrým způsobem, jak kultivovat své okolí a zároveň získat prostředky pro lidi, kteří je mohou sehnat jen těžko, nebo to potřebují opakovaně.

Kdybyste měli pocit, že i vaše díla (obrázky, fotografie atd.) by mohla takto posloužit, nechte se našimi akcemi inspirovat, případně nám napište a můžeme je aukci zorganizovat společně, v Liberci nebo v Praze nebo ve vašich prostorách kdekoli. Kontakt: vlasta.vycichlova@gmail.com,

info: www.anaonliberec.cz

 

 

Aukce se zúčastnilo málo lidí, takže díla se nakonec nedražila, ale rovnou kupovala za minimální cenu 500 Kč. Získalo se tak 28 tisíc, z nichž autor věnoval 30% na podporu léčby Matýska Reinelta, který trpí svalovou dystrofií, ale jehož zdravotní stav lze zlepšovat pomocí systematické rehabilitace. Náš spolek částku pro Matýska ještě zdvojnásobil, takže do Chomutova putovalo dvacet tisíc korun.

Honzovi Hegerovi moc děkujeme - jeho práce budou brzy zdobit i některé prostory nového libereckého hospicu. Poděkování Literární kavárně v Týnské za možnosti v jejích prostorách benefiční aukce a výstavy pořádat.

více viz www.anaonliberec.cz

 

 

Na benefiční aukci fotografií Leony Kalvodové, konané dne 25. 2. v

Literární kavárně v Týnské ulici, se na pomoc mladé ženě v nouzi získalo

krásných 40 tisíc Kč. Velké poděkování Leoně, všem, kdo přišli a přispěli,

a Honzovi Cibulkovi za poskytnutí prostor.

Další akce se už chystá - od začátku dubna budou v prostorách kavárny k

vidění fotografie Miroslava Špinara. I ty se budou dražit, a to v neděli 1.

května od 16h. Přijít mohou všichni, kdo chtějí, a přispět tak můžou

výtvarnici z Hradce Králové, která se ocitla ve velmi svízelné životní

situaci. Sítí sociálního systému bohužel propadá, a tak kdokoli z nás se

může podílet na zázraku, že nikdo není osamělý ostrov.

 

+420 224 827 807 info@tynskakavarna.cz